Movement detector sensor with measurement of ambient light. For automatic switching of devices dependent on motion and brightness. ./. Compatible with all free@home flex inserts. Adjusting elements on rear side. Extension of the detection range by means of master/slave combination. With brightness-independent test mode for evaluating the detection zone. With detection display in test mode. Surveillance density: 14 sectors with 56 switching segments. Switch-off delay: approx. 10 sec - 30 min or short-time pulse 1 sec adjustable.
Teknisk specifikation
Packning
| Förpackning: | 1/1 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000133 |
| Halogen free: | Nej |
| Anti-bacterial treatment: | Nej |
| Width: | 71 mm |
| Height: | 71 mm |
| Depth: | 52.6 mm |
| Compatible with Apple HomeKit: | Nej |
| Compatible with Google Assistant: | Nej |
| Compatible with Amazon Alexa: | Nej |
| IFTTT support available: | Nej |