For flush-mounted push switch.
Teknisk specifikation
Klassificering
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Packning
| Förpackning: | 1/10 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000011 |
| Model: | Single rocker |
| Imprint/indication: | Other |
| Scannable symbol/barrier free: | Nej |
| Utilization: | Switch/push button |
| Suitable for touch sensor connector for bus system: | Nej |
| Type of fastening: | Clamp mounting |
| Monitoring window/light outlet: | Nej |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Nej |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Anti-bacterial treatment: | Nej |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9003 |
| With label area: | Nej |
| With exchangeable lens/symbol: | Nej |
| Impact strength: | IK03 |
| Width: | 54.9 mm |
| Height: | 54.9 mm |
| Depth: | 26 mm |