Center plate
Center plate, signal panel, Impressivo, anthracite
Typ: 6V-81 Produkt ID: 2TKA001576G1 GTIN: 6418677330865 Produkt ID: 2TKA001576G1 K
Impressivo center plates for Jussi signalling products: FIM1300. Includes the needed parts to modify the Jussi signalling product to Impressivo design. Marking possibilities under big lense cover. Anthracite.
Teknisk specifikation
Klassificering
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Packning
| Förpackning: | 1/10/100/1200 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000011 |
| Model: | Central cover plate |
| Imprint/indication: | None |
| Scannable symbol/barrier free: | Nej |
| Utilization: | Signalling |
| Suitable for touch sensor connector for bus system: | Nej |
| Type of fastening: | Screw mounting |
| Monitoring window/light outlet: | Ja |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Ja |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Anti-bacterial treatment: | Nej |
| Colour: | Anthracite |
| RAL-number (similar): | 7021 |
| With label area: | Ja |
| With exchangeable lens/symbol: | Ja |
| Impact strength: | IK00 |
| Width: | 63 mm |
| Height: | 39 mm |
| Depth: | 63 mm |