Center plate
Center plate, blind, Impressivo, matt black
Typ: U-885 Produkt ID: 2TKA00004109 GTIN: 6438199008066 Produkt ID: 2TKA00004109 J K
Impressivo center plates for Jussi signalling products: FEH2001, FIM1000, FIM1010, FIM1020, FIM1200. Includes the needed parts to modify the Jussi signalling product to Impressivo design. Red and opal lense included. Marking possibilities under big lense cover.
Teknisk specifikation
Klassificering
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Packning
| Förpackning: | 1/10/100/1200 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000011 |
| Model: | Central cover plate |
| Imprint/indication: | None |
| Scannable symbol/barrier free: | Nej |
| Utilization: | Blind plate |
| Suitable for touch sensor connector for bus system: | Nej |
| Type of fastening: | Screw mounting |
| Monitoring window/light outlet: | Nej |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Ja |
| Surface protection: | Lacquered |
| Surface finishing: | Matt |
| Anti-bacterial treatment: | Nej |
| Colour: | Black |
| RAL-number (similar): | 9005 |
| With label area: | Nej |
| With exchangeable lens/symbol: | Nej |
| Impact strength: | IK00 |
| Width: | 63 mm |
| Height: | 90 mm |
| Depth: | 63 mm |