Adapter
Adapter, ProDuct, for 3xRJ-45 connectors, Keystone
Typ: AUD51.2 Produkt ID: 2TKA001850G1 GTIN: 6418677307324 Produkt ID: 2TKA001850G1 J M N L K
With an adapter, 1 to 3 pcs RJ-45 connectors can be connected to the AUD50, AUD50.NP or AUD50.NP/H connector boxes.
Teknisk specifikation
Klassificering
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Packning
| Förpackning: | 10/100 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000018 |
| Assembly arrangement: | Other |
| Utilization: | Other |
| Support ring: | Nej |
| With dust cover: | Nej |
| With hinged lid: | Nej |
| Imprintable label: | With indication plate |
| With imprint: | Nej |
| Mounting method: | Wall duct |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Ja |
| Anti-bacterial treatment: | Nej |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9016 |
| Transparent: | Nej |
| Type of fastening: | Clamp mounting |
| With strain relief: | Nej |
| Luster terminal: | Nej |
| With lighting: | Nej |
| Impact strength: | IK00 |
| Device width: | 50 mm |
| Device height: | 30 mm |
| Device depth: | 72 mm |