Tele outlet
Tele outlet box, ProDuct, corner, with nameplate, white
Typ: AUD50.NP Produkt ID: 2TKA001847G1 GTIN: 6418677331794 Produkt ID: 2TKA001847G1 J M N L K
Corner-shaped RJ-45 connector box with nameplate. Includes a box frame without a bottom and a cover plate. With adapters AUD51.x it is possible to fix 1-3pcs RJ-45 connectors into the box.
Teknisk specifikation
Klassificering
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Packning
| Förpackning: | 10/100 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000018 |
| Assembly arrangement: | Full cover plate |
| Utilization: | Other |
| Support ring: | Nej |
| With dust cover: | Nej |
| With hinged lid: | Nej |
| Imprintable label: | With indication plate |
| With imprint: | Nej |
| Mounting method: | Wall duct |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Ja |
| Anti-bacterial treatment: | Nej |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9016 |
| Transparent: | Nej |
| Type of fastening: | Clamp mounting |
| With strain relief: | Nej |
| Luster terminal: | Nej |
| With lighting: | Nej |
| Impact strength: | IK00 |
| Device width: | 62 mm |
| Device height: | 85 mm |
| Device depth: | 85 mm |