Cover frame
Cover frame, Jussi, 100mm, 1-gang
Typ: 2521-100 Produkt ID: 2TKA000813G1 GTIN: 6410021661212 Produkt ID: 2TKA000813G1 J M N K
Jussi flush-mounting cover frame 100mm for one 2-gang socket outlet.
Teknisk specifikation
Klassificering
| Protection class: | IP21 |
Dimensions
| Dimensions: | 100x85 mm |
Packning
| Förpackning: | 20/200 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000007 |
| Number of units: | 1 |
| Mounting direction: | Horizontal and vertical |
| Number of units horizontal: | 1 |
| Number of units vertical: | 1 |
| With mounting grid: | Nej |
| Flush-mounted installation: | Ja |
| Suitable for floor box: | Nej |
| Suitable for wall duct: | Nej |
| Suitable for built-in installation: | Nej |
| Label space/information surface: | Nej |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Ja |
| Anti-bacterial treatment: | Nej |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Matt |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9010 |
| Transparent: | Nej |
| With hinged lid: | Nej |
| Degree of protection (IP): | IP21 |
| Type of fastening: | Clamping/screw mounting |
| Width: | 100 mm |
| Height: | 11 mm |
| Depth: | 85 mm |
| Built-in width: | 85 mm |
| Built-in height: | 100 mm |
| Diameter bore hole (opening): | 74 mm |