Tele outlet
Supporting frame insert for 2xRJ45, AMP
Typ: 1819.02 Produkt ID: 2TKA000600G1 GTIN: 6418677330452 Produkt ID: 2TKA000600G1 K
Tele outlet for two AMP RJ45 connectors. Compatible with the center plates 1819-xx and with CEL31.RJ11 (AMP).
Teknisk specifikation
Klassificering
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Packning
| Förpackning: | 10/100 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000018 |
| Assembly arrangement: | Basic element |
| Utilization: | Modular Jack |
| Support ring: | Nej |
| With dust cover: | Nej |
| With hinged lid: | Nej |
| Outlet direction: | Straight |
| Imprintable label: | Without indication field |
| With imprint: | Nej |
| Mounting method: | Flush mounted (plaster) |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Ja |
| Anti-bacterial treatment: | Nej |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9010 |
| Transparent: | Nej |
| Type of fastening: | Mounting with screw |
| With buses/couplings: | Nej |
| Suitable for number of connectors: | 2 |
| With strain relief: | Nej |
| Shielded buses: | Nej |
| Shielded housing: | Nej |
| Luster terminal: | Nej |
| With lighting: | Nej |
| Impact strength: | IK00 |
| Device width: | 70 mm |
| Device height: | 70 mm |
| Device depth: | 24 mm |
| Min. depth of built-in installation box: | 12 mm |