LED lamp for switches and push buttons. The lamps are possible to install to single rocker switches but not to 2- or 3-rocker ones.Sales package contains 10 LEDs.
Teknisk specifikation
Elektriska värden
| Nominal current: | 0.4 A |
| Rated voltage: | 250 V |
Packning
| Förpackning: | 10/100/1000/63000 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000199 |
| Application: | Switch/push button |
| Lamp type: | LED |
| With light source: | Ja |
| Colour light source: | Red |
| Nominal voltage: | 250 V |