Switch rocker
Switch rocker, Jussi, 1-gang, clear lens, screw fastening
Typ: 2520-212R Produkt ID: 2TKA000812G1 GTIN: 6410021061449 Produkt ID: 2TKA000812G1 J M N & } K
Jussi-rocker with lens for Jussi and Impressivo Jussi-switches and push switches, screw fastening.
Teknisk specifikation
Klassificering
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
| Protection class: | IP21 |
Packning
| Förpackning: | 20/200 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000011 |
| Model: | Single rocker |
| Imprint/indication: | None |
| Scannable symbol/barrier free: | Nej |
| Utilization: | Switch/push button |
| Suitable for touch sensor connector for bus system: | Nej |
| Type of fastening: | Screw mounting |
| Monitoring window/light outlet: | Ja |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Ja |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Matt |
| Anti-bacterial treatment: | Nej |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9010 |
| With label area: | Nej |
| With exchangeable lens/symbol: | Nej |
| Impact strength: | IK00 |
| Width: | 54 mm |
| Height: | 25 mm |
| Depth: | 54 mm |