Junction box
Junction box IP20, 59 x 79 mm, without connectors
Typ: AP12.1 Produkt ID: 2TKA140005G1 GTIN: 6418677301452 Produkt ID: 2TKA140005G1 J N M L K
Junction box IP20 without connectors
Teknisk specifikation
Klassificering
| Enclosure class: | IP20 |
Colors
| Colour: | White |
| Colour code: | RAL9003 |
Packning
| Förpackning: | 10/50 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC002600 |
| Equipped with: | None |
| Shape: | Rectangular |
| Mounting method: | Universal |
| Mounting in the soil: | Nej |
| Mounting under water: | Nej |
| Inlet from the rear: | Ja |
| Length: | 31 mm |
| Width: | 59 mm |
| Depth: | 79 mm |
| Tackable: | Nej |
| Number of inlets: | 9 |
| Type of housing feed-through: | Seal membrane |
| Material: | Plastic |
| Halogen free: | Ja |
| Surface protection: | Untreated |
| Colour: | White |
| Degree of protection (IP): | IP20 |
| Cover model: | Blind cover |
| Transparent cover: | Nej |
| Cover attachment: | Screwed |
| Castable: | Nej |
| With casting compound: | Nej |
| Sealable: | Nej |
| Rated insulation voltage Ui: | 230 V |
| With screening: | Nej |
| Weatherproof: | Nej |
| Operating temperature: | -15...60 °C |
| Explosion-tested version: | Nej |