Connection cover
For junction box, IP20
Typ: AK12.1 Produkt ID: 2TKA001644G1 GTIN: 6410011525630 Produkt ID: 2TKA001644G1 J M K
The AK 12.1 is a connection cover for junction boxes used in dry areas. The cover is equipped with a strain relief. Made of halogen free material (IEC/61249-2-21).
Nedladdningar
Teknisk specifikation
Klassificering
| Enclosure class: | IP20 |
Packning
| Förpackning: | 10/50 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC002656 |
| Diameter: | 117 mm |
| For box-/housing diameter: | 95 mm |
| Length: | 117 mm |
| Width: | 117 mm |
| Depth: | 117 mm |
| Shape: | Round |
| Model: | Mounting cover |
| With cable outlet: | Ja |
| Halogen free: | Ja |
| Colour: | White |
| With screws: | Ja |
| Sealable: | Nej |