Cover, IP 44
Cover for junction box, IP 44
Typ: AK11 Produkt ID: 2TKA001642G1 GTIN: 6418677333521 Produkt ID: 2TKA001642G1 J M E K
The AK11 is a smooth cover used in splash-proof conditions, IP44. In flush mounting it can be used with the junction boxes AU8 and AU19. Made of halogen free material (IEC/61249-2-21).
Nedladdningar
Teknisk specifikation
Klassificering
| Enclosure class: | IP44 |
Packning
| Förpackning: | 10/100 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC002656 |
| Diameter: | 115 mm |
| For box-/housing diameter: | 95 mm |
| Length: | 115 mm |
| Width: | 115 mm |
| Depth: | 115 mm |
| Shape: | Round |
| Model: | Blind cover |
| With cable outlet: | Nej |
| Halogen free: | Ja |
| Colour: | White |
| With screws: | Ja |
| Sealable: | Nej |