The AK1.1 is a black, smooth cover for use on junction boxes that have a screw distance of 70-78 mm. The AK1.1 is delivered with screws and masking plugs. Made of halogen free material (IEC/61249-2-21).
Teknisk specifikation
Klassificering
| Enclosure class: | IP20 |
Packning
| Förpackning: | 10/100 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC002656 |
| Diameter: | 115 mm |
| For box-/housing diameter: | 95 mm |
| Length: | 115 mm |
| Width: | 115 mm |
| Depth: | 115 mm |
| Shape: | Round |
| With cable outlet: | Nej |
| Halogen free: | Ja |
| Colour: | Black |
| With screws: | Ja |
| Sealable: | Nej |