Cover for mounting box
Cover for mounting box, IP20
Typ: AK5 Produkt ID: 2TKA001651G1 GTIN: 6410011525357 Produkt ID: 2TKA001651G1 J M K
The AK5 is a smooth cover for use in dry conditions. It comes with masking plugs for hiding the screws. Made of halogen free material (IEC/61249-2-21).
Teknisk specifikation
Klassificering
| Enclosure class: | IP20 |
Packning
| Förpackning: | 10/100/1000/12000 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC002656 |
| Diameter: | 90 mm |
| For box-/housing diameter: | 71 mm |
| Length: | 90 mm |
| Width: | 90 mm |
| Depth: | 90 mm |
| Shape: | Round |
| With cable outlet: | Nej |
| Material: | Plastic |
| Halogen free: | Ja |
| Colour: | White |
| With screws: | Nej |
| Sealable: | Nej |