Extension ring
Extension ring, 13 mm
Typ: PMR94 Produkt ID: 2TKA130050G1 GTIN: 6410011523902 Produkt ID: 2TKA130050G1 J M K
Three extension rings are available for the standard mounting boxes. The lowest, PMR94 is 13 mm deep. Made of halogen free material (IEC/61249-2-21).
Teknisk specifikation
Packning
| Förpackning: | 50/500 |
| Enhet: | st |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000115 |
| Levelling height: | 12 mm |
| Length: | 71 mm |
| Width: | 71 mm |
| Diameter: | 71 mm |
| Shape: | Round |
| With cover: | Nej |
| Application: | Built-in installation box (device box) |
| Mounting method: | Hollow wall |
| Extension ring: | Ja |