Timer set corner box includes timer, single socket socket outlet and installation corner box. Fixed time options: 15 min, 30 min, 1 h, 2 h, 4 h and 8 h. Exchangeable labels with the time options to mark center plate with selected time. Bio-circular plastics used in the bottom plate.
Tekniset tiedot
Sähkösuureet
| Nominal voltage: | 230 V |
Luokitus
| Suitable for degree of protection (IP): | IP21 |
Pakkaus
| Paketti: | 1/10/280 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC001594 |
| Assembly arrangement: | Basic element with central cover plate |
| Number of modules (module system): | 1 |
| Number of contacts as normally open contact: | 1 |
| Model: | Electronic |
| Mounting method: | Other |
| Type of fastening: | Mounting with screw |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Surface protection: | Untreated |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9003 |
| Transparent: | Ei |
| Shortest switching interval: | 15 min |
| Astro program: | Ei |
| Substation input: | Ei |
| Rated current: | 10 A |
| With brightness sensor connection: | Ei |
| Max. power: | 2300 W |
| Compatible with Apple HomeKit: | Ei |
| Compatible with Google Assistant: | Ei |
| Compatible with Amazon Alexa: | Ei |
| IFTTT support available: | Ei |
| Built-in depth: | 35 mm |
| Min. depth of built-in installation box: | 35 mm |
| Device width: | 156 mm |
| Device height: | 74 mm |
| Device depth: | 85 mm |