For telephone connection unit. ./. For USB, VGA, HDMI inserts and communication adapter. For loudspeaker connection box. Suitable for part number 0248/0x-101. For data modules. Suitable for Art. No. 0219/12 and 0219/13. For modular outlets with 90° RJ45 outlet from Telegärtner (type MJ and WE).
Tekniset tiedot
Luokitus
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Pakkaus
| Paketti: | 1/10 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000018 |
| Assembly arrangement: | Central cover plate |
| Utilization: | Other |
| Support ring: | Ei |
| With dust cover: | Ei |
| With hinged lid: | Ei |
| Outlet direction: | Straight |
| Imprintable label: | Without indication field |
| With imprint: | Ei |
| Mounting method: | Flush mounted (plaster) |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Ei |
| Anti-bacterial treatment: | Ei |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9003 |
| Transparent: | Ei |
| Type of fastening: | Mounting with screw |
| With buses/couplings: | Ei |
| Suitable for number of connectors: | 1 |
| With strain relief: | Ei |
| Shielded buses: | Ei |
| Shielded housing: | Ei |
| Luster terminal: | Ei |
| With lighting: | Ei |
| Device width: | 55 mm |
| Device height: | 55 mm |
| Device depth: | 9 mm |
| Min. depth of built-in installation box: | 32 mm |