As cover for flush-mounted 1gang 1way, 1gang 2way switch, intermediate switch, push-button and control switch 1gang 2way.
Tekniset tiedot
Luokitus
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Pakkaus
| Paketti: | 1/10 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000011 |
| Model: | Single rocker |
| Scannable symbol/barrier free: | Ei |
| Utilization: | Switch/push button |
| Suitable for touch sensor connector for bus system: | Ei |
| Type of fastening: | Clamp mounting |
| Monitoring window/light outlet: | Ei |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Ei |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Anti-bacterial treatment: | Ei |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9003 |
| With label area: | Ei |
| With exchangeable lens/symbol: | Ei |
| Impact strength: | IK03 |
| Width: | 55 mm |
| Height: | 55 mm |
| Depth: | 20 mm |