Three-step rotary switch. With zero position
Tekniset tiedot
Luokitus
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Pakkaus
| Paketti: | 1/1 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000011 |
| Model: | Turn button |
| Imprint/indication: | Symbol "0" |
| Scannable symbol/barrier free: | Ei |
| Utilization: | Level switch |
| Suitable for touch sensor connector for bus system: | Ei |
| Type of fastening: | Clamp mounting |
| Monitoring window/light outlet: | Ei |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Ei |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Anti-bacterial treatment: | Ei |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9003 |
| With label area: | Ei |
| With exchangeable lens/symbol: | Ei |
| Width: | 70.8 mm |
| Height: | 70.8 mm |
| Depth: | 62.95 mm |