Door Panel
Door Panel for office signal system
Tyyppi: FIO2000 Tuotekoodi: 2TKA002139G1 GTIN: 6410070606127 Tuotekoodi: 2TKA002139G1 K
The Door Panel can be installed either surface or flush-mounted on top of a 1- or 2-gang mounting box. Compatible with Table Panel FIP2000. Operating voltage: 15 - 28 V ac. Current consumption: 75 mA (max).
Tekniset tiedot
Sähkösuureet
| Nominal voltage: | 24 V |
| Operating voltage: | 15 - 28 V ac |
| Current consumption: | 75 mA ac (max 28 V ac syötöllä) |
Luokitus
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Dimensions
| Dimensions: | 157x85x22 mm |
| Weight: | 120 g |
Thermal conditions
| Operating temperature: | 5 … 40 °C |
| Storage temperature: | -40 … 70 °C |
Pakkaus
| Paketti: | 1/10 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000064 |
| Assembly arrangement: | Complete device |
| With light source: | Kyllä |
| Lamp type: | LED not exchangeable |
| With flashlight: | Ei |
| With fixed symbol/imprint: | Ei |
| With exchangeable symbol: | Ei |
| Application as button: | No |
| Mounting method: | Surface mounted (plaster) |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Kyllä |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Matt |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9010 |
| Transparent: | Ei |
| Device width: | 85 mm |
| Device height: | 22 mm |
| Device depth: | 157 mm |