Center plate
Center plate, 2-fold, Impressivo, matt black
Tyyppi: 2P-885 Tuotekoodi: 2TKA00004111 GTIN: 6438199008080 Tuotekoodi: 2TKA00004111 K
Impressivo center plates for Jussi signalling products: FEH1002, FAP3002, FAP2002. Includes the needed parts to modify the Jussi signalling product to Impressivo design (FAP3002 adapter as well). Marking possibilities on button and name plate.
Tekniset tiedot
Luokitus
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Pakkaus
| Paketti: | 1/10/100/1200 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000011 |
| Model: | Central cover plate |
| Imprint/indication: | Label space |
| Scannable symbol/barrier free: | Ei |
| Utilization: | Switch/push button |
| Suitable for touch sensor connector for bus system: | Ei |
| Type of fastening: | Screw mounting |
| Monitoring window/light outlet: | Kyllä |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Kyllä |
| Surface protection: | Lacquered |
| Surface finishing: | Matt |
| Anti-bacterial treatment: | Ei |
| Colour: | Black |
| RAL-number (similar): | 9005 |
| With label area: | Kyllä |
| With exchangeable lens/symbol: | Kyllä |
| Impact strength: | IK00 |
| Width: | 63 mm |
| Height: | 39 mm |
| Depth: | 63 mm |