Center plate
Center plate, blind, Impressivo, aluminum
Tyyppi: U-83 Tuotekoodi: 2TKA003413G1 GTIN: 6418677330902 Tuotekoodi: 2TKA003413G1 J M N K
Impressivo center plates for Jussi signalling products: FIM1100, FIR1000, FIR2000, FLM1000. Includes the needed parts to modify the Jussi signalling product to Impressivo design. Marking possibilities under big lense cover. Aluminum.
Tekniset tiedot
Luokitus
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Pakkaus
| Paketti: | 1/10/100/1200 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000011 |
| Model: | Central cover plate |
| Imprint/indication: | None |
| Scannable symbol/barrier free: | Ei |
| Utilization: | Blind plate |
| Suitable for touch sensor connector for bus system: | Ei |
| Type of fastening: | Screw mounting |
| Monitoring window/light outlet: | Ei |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Kyllä |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Anti-bacterial treatment: | Ei |
| Colour: | Aluminium |
| RAL-number (similar): | 9006 |
| With label area: | Ei |
| With exchangeable lens/symbol: | Ei |
| Impact strength: | IK00 |
| Width: | 63 mm |
| Height: | 39 mm |
| Depth: | 63 mm |