Center plate
Center plate, ProDuct, for Schuko socket outlet 2-gang, red
Tyyppi: AUD09-02 Tuotekoodi: 2TKA00002970 GTIN: 6438199004761 Tuotekoodi: 2TKA00002970 J M N L K
Center plate for ProDuct 2-gang Schuko socket outlets. Manufactured from a durable high quality plastic material. The surface is glossy and easy to keep clean. Cleaning with a mild, standard household detergent. Be careful when cleaning with a powerful dissolvent. Color red (RAL3011).
Tekniset tiedot
Sähkösuureet
| Nominal current: | 16 A |
| Nominal voltage: | 250 V |
Luokitus
| Suitable for degree of protection (IP): | IP20 |
Pakkaus
| Paketti: | 1/10 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000125 |
| Number of active pins (round): | 2 |
| With signal lamp: | Ei |
| Number of units: | 2 |
| Number of phases: | 1 |
| Imprint/indication: | None |
| Connection type: | Push-in clamp |
| With hinged lid: | Ei |
| With enhanced contact protection: | Kyllä |
| Label space/information surface: | Ei |
| Colour: | Red |
| RAL-number (similar): | 3011 |
| Metallic colour: | Ei |
| Transparent: | Ei |
| Lockable: | Ei |
| Eject-mechanism: | Ei |
| Insulated mounting: | Ei |
| With function lighting: | Ei |
| With orientation lighting: | Ei |
| Over voltage protection: | Ei |
| Fault current protection: | Ei |
| With miniature fuse: | Ei |
| Special power supply: | No special power supply |
| Mounting method: | Wall duct |
| Type of fastening: | Snap mounting (engagement) |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Ei |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Anti-bacterial treatment: | Ei |
| With loop through function: | Ei |
| With on/off switch: | Ei |
| Rotated central insert: | Ei |
| Frequency: | 50 Hz |
| Device width: | 80 mm |
| Device height: | 22 mm |
| Device depth: | 85 mm |
| Compatible with Apple HomeKit: | Ei |
| Compatible with Amazon Alexa: | Ei |
| Compatible with Google Assistant: | Ei |
| IFTTT support available: | Ei |
| With Wi-Fi signal repeater: | Ei |
| With built-in bluetooth speaker: | Ei |