Surface mounting box for corner installation and for 2 Impressivo flush mounting products. Use with 85mm cover frames.
Tekniset tiedot
Luokitus
| Protection class: | IP21 |
Pakkaus
| Paketti: | 1/20 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000080 |
| Assembly arrangement: | Surface mounted housing |
| Suitable for modular domestic switching devices: | Ei |
| Number of units: | 2 |
| Mounting direction: | Horizontal and vertical |
| Shape: | Rectangular |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Kyllä |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Colour: | Anthracite |
| RAL-number (similar): | 7021 |
| Transparent: | Ei |
| With cover frame: | Ei |
| With duct entry: | Ei |
| With cable entry: | Ei |
| With screw gland entry: | Ei |
| Shock resistant: | Ei |
| Degree of protection (IP): | IP21 |
| Width: | 85 mm |
| Height: | 60 mm |
| Depth: | 156 mm |