Cover frame
Cover frame, Impressivo, 85mm, 5-gang, anthracite
Tyyppi: 1725F85-81 Tuotekoodi: 2TKA000432G1 GTIN: 6418677327957 Tuotekoodi: 2TKA000432G1 J M N K
Flush mounting cover frame for 1-gang cover plated accessories, such as switches. Suitable for both horizontal and vertical installation. The manufacture material is a durable high quality plastic. The surface is glossy and easy to keep clean. Cleaning with a mild, standard household detergent. Be careful when cleaning with a powerful dissolvent.
Tekniset tiedot
Pakkaus
| Paketti: | 1/5/25/700 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000007 |
| Number of units: | 1 |
| Mounting direction: | Horizontal and vertical |
| Number of units horizontal: | 1 |
| Number of units vertical: | 1 |
| With mounting grid: | Ei |
| Flush-mounted installation: | Kyllä |
| Suitable for floor box: | Ei |
| Suitable for wall duct: | Kyllä |
| Suitable for built-in installation: | Ei |
| Label space/information surface: | Ei |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Kyllä |
| Anti-bacterial treatment: | Ei |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Colour: | Anthracite |
| RAL-number (similar): | 7021 |
| Transparent: | Ei |
| With hinged lid: | Ei |
| Degree of protection (IP): | IP21 |
| Type of fastening: | Clamping/screw mounting |
| Width: | 85 mm |
| Height: | 12 mm |
| Depth: | 369 mm |
| Built-in width: | 369 mm |
| Built-in height: | 85 mm |
| Diameter bore hole (opening): | 74 mm |