Surface mounting red signal light fitting with Led technology 230V/25mA, screw terminals.
Tekniset tiedot
Sähkösuureet
| Nominal voltage: | 230 V |
| Rated current: | 25 mA |
Luokitus
| Suitable for degree of protection (IP): | IP55 |
Pakkaus
| Paketti: | 10/100 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000064 |
| Assembly arrangement: | Complete device |
| Lamp holder: | E10 |
| With light source: | Kyllä |
| Lamp type: | LED not exchangeable |
| With flashlight: | Ei |
| With fixed symbol/imprint: | Ei |
| With exchangeable symbol: | Ei |
| Application as button: | No |
| Mounting method: | Surface mounted (plaster) |
| Type of fastening: | Screw mounting |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Kyllä |
| Surface protection: | Other |
| Surface finishing: | Matt |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9010 |
| Transparent: | Ei |
| Colour light source: | Red |
| Device width: | 74 mm |
| Device height: | 50 mm |
| Device depth: | 80 mm |