Surface mounting frame
Surface mounting frame, Jussi, 1-gang, for 85mm cover plates, h=36
Tyyppi: 2551-510-212 Tuotekoodi: 2TKA000863G1 GTIN: 6410024065710 Tuotekoodi: 2TKA000863G1 J M N K
Surface mounting frame for Jussi flush mounting products. Use with 85mm cover frames. The height of the frame is 36mm.
Tekniset tiedot
Luokitus
| Enclosure class: | IP20 |
Pakkaus
| Paketti: | 10/100 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000080 |
| Assembly arrangement: | Housing base |
| Suitable for modular domestic switching devices: | Ei |
| Number of units: | 1 |
| Mounting direction: | Horizontal and vertical |
| Shape: | Round |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Kyllä |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9010 |
| Transparent: | Ei |
| With cover frame: | Ei |
| With duct entry: | Ei |
| With cable entry: | Ei |
| With screw gland entry: | Ei |
| Shock resistant: | Ei |
| Degree of protection (IP): | IP21 |
| Width: | 85 mm |
| Height: | 36 mm |
| Depth: | 85 mm |