Surface mounting frame
Surface mounting frame, Jussi, 3-gang for 1-gang devices, h=22
Tyyppi: 2513R-214 Tuotekoodi: 2TKA00000716 GTIN: 6438199001999 Tuotekoodi: 2TKA00000716 J M N K
Surface mounting frame for Jussi flush mounting products. Use with 85mm cover frames. The height of the frame is 22mm.
Tekniset tiedot
Pakkaus
| Paketti: | 1/5/50/600 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000080 |
| Assembly arrangement: | Surface mounted frame |
| Suitable for modular domestic switching devices: | Ei |
| Number of units: | 3 |
| Mounting direction: | Horizontal and vertical |
| Shape: | Round |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Kyllä |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9010 |
| Transparent: | Ei |
| With cover frame: | Ei |
| With duct entry: | Ei |
| With cable entry: | Ei |
| With screw gland entry: | Ei |
| Shock resistant: | Ei |
| Degree of protection (IP): | IP21 |
| Width: | 85 mm |
| Height: | 22 mm |
| Depth: | 228 mm |