Surface mounting box
Surface mounting box, Jussi, corner installation, 85mm, 2-gang, with cover frame
Tyyppi: 2512H.13 Tuotekoodi: 2TKA00000051 GTIN: 6438199000671 Tuotekoodi: 2TKA00000051 J M N L K
Surface mounting box for corner installation and for 2 Jussi flush mounting products. Delivery includes cover frame.
Tekniset tiedot
Thermal conditions
| Operating temperature: | -25 … 60 °C |
Pakkaus
| Paketti: | 1/20 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000080 |
| Assembly arrangement: | Surface mounted housing |
| Suitable for modular domestic switching devices: | Ei |
| Number of units: | 2 |
| Mounting direction: | Horizontal and vertical |
| Shape: | Round |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Kyllä |
| Surface protection: | Untreated |
| Surface finishing: | Glossy |
| Colour: | White |
| RAL-number (similar): | 9010 |
| Transparent: | Ei |
| With cover frame: | Ei |
| With duct entry: | Ei |
| With cable entry: | Ei |
| With screw gland entry: | Ei |
| Shock resistant: | Ei |
| Degree of protection (IP): | IP21 |
| Width: | 85 mm |
| Height: | 70 mm |
| Depth: | 156 mm |