Adapter
Adapter, Jussi center plate to Basic 55 cover plate
Tyyppi: 2519-B55 Tuotekoodi: 2TKA003870G1 GTIN: 6438199000442 Tuotekoodi: 2TKA003870G1 K
Use to adapt Jussi center plate into Basic 55 cover frames.
Tekniset tiedot
Pakkaus
| Paketti: | 5/50/500/9000 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC000007 |
| Number of units: | 1 |
| Mounting direction: | Horizontal and vertical |
| Number of units horizontal: | 1 |
| Number of units vertical: | 1 |
| With mounting grid: | Ei |
| Flush-mounted installation: | Kyllä |
| Suitable for floor box: | Ei |
| Suitable for wall duct: | Kyllä |
| Suitable for built-in installation: | Ei |
| Label space/information surface: | Ei |
| Material: | Plastic |
| Material quality: | Thermoplastic |
| Halogen free: | Kyllä |
| Anti-bacterial treatment: | Ei |
| Surface protection: | Untreated |
| Colour: | White |
| Transparent: | Ei |
| With hinged lid: | Ei |
| Degree of protection (IP): | IP21 |
| Width: | 60 mm |
| Height: | 10 mm |
| Depth: | 60 mm |
| Built-in width: | 60 mm |
| Built-in height: | 60 mm |
| Diameter bore hole (opening): | 74 mm |