Junction box
Junction box IP20, 59 x 79 mm, without connectors
Tyyppi: AP12.1 Tuotekoodi: 2TKA140005G1 GTIN: 6418677301452 Tuotekoodi: 2TKA140005G1 J N M L K
Junction box IP20 without connectors
Tekniset tiedot
Luokitus
| Enclosure class: | IP20 |
Colors
| Colour: | White |
| Colour code: | RAL9003 |
Pakkaus
| Paketti: | 10/50 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC002600 |
| Equipped with: | None |
| Shape: | Rectangular |
| Mounting method: | Universal |
| Mounting in the soil: | Ei |
| Mounting under water: | Ei |
| Inlet from the rear: | Kyllä |
| Length: | 31 mm |
| Width: | 59 mm |
| Depth: | 79 mm |
| Tackable: | Ei |
| Number of inlets: | 9 |
| Type of housing feed-through: | Seal membrane |
| Material: | Plastic |
| Halogen free: | Kyllä |
| Surface protection: | Untreated |
| Colour: | White |
| Degree of protection (IP): | IP20 |
| Cover model: | Blind cover |
| Transparent cover: | Ei |
| Cover attachment: | Screwed |
| Castable: | Ei |
| With casting compound: | Ei |
| Sealable: | Ei |
| Rated insulation voltage Ui: | 230 V |
| With screening: | Ei |
| Weatherproof: | Ei |
| Operating temperature: | -15...60 °C |
| Explosion-tested version: | Ei |