Connection cover
For junction box, IP20
Tyyppi: AK12.1 Tuotekoodi: 2TKA001644G1 GTIN: 6410011525630 Tuotekoodi: 2TKA001644G1 J M N L K
The AK 12.1 is a connection cover for junction boxes used in dry areas. The cover is equipped with a strain relief. Made of halogen free material (IEC/61249-2-21).
Tekniset tiedot
Luokitus
| Enclosure class: | IP20 |
Pakkaus
| Paketti: | 10/50 |
| Yksikkö: | kpl |
ETIM Data
| ETIM Version: | ETIM-9.0 |
| ETIM Class: | EC002656 |
| Diameter: | 117 mm |
| For box-/housing diameter: | 95 mm |
| Length: | 117 mm |
| Width: | 117 mm |
| Depth: | 117 mm |
| Shape: | Round |
| Model: | Mounting cover |
| With cable outlet: | Kyllä |
| Halogen free: | Kyllä |
| Colour: | White |
| With screws: | Kyllä |
| Sealable: | Ei |